Společnost HMSG

Společnost Hyundai Motorsport GmbH (HMSG), založená 19. prosince 2012, je zodpovědná za globální aktivity značky Hyundai v motoristickém sportu a především za její účast v automobilových soutěžích mistrovství světa v rallye WRC (World Rally Championship). Společnost se sídlem v německém Alzenau zajistila návrat značky Hyundai do WRC se zkušeným týmem, který nepřetržitě vyvíjí i20 ve specifikaci WRC.

  • slide_1
  • slide_2
  • slide_3
  • slide_4
  • slide_5

Vůz

N – Touha po skvělých výkonech

N – Driven to perform

Oba vozy i30 N a i30 N TCR, jejichž základem je nová i30, spojuje logo N a tradiční barvy divize Hyundai Motorsport. Modrá „Performance Blue“, která tvoří základ typického barevného provedení, je součástí identity produktové řady N. Stejný odstín je proto nabízen pro i30 N na počest barevného provedení soutěžních vozů WRC týmu Hyundai Motorsport.

V modelu i30 N, který se cítí jako doma jak na silnici, tak i na závodním okruhu, se snoubí rozsáhlé zkušenosti společnosti Hyundai Motor z motoristického sportu a vývoje vysokovýkonných silničních vozů.

Označení N, které nese silniční i okruhová verze TCR, je inspirováno závodním okruhem Nürburgring a korejským Namyangem, v němž sídlí globální výzkumné a vývojové centrum značky Hyundai. Logo N také představuje šikanu jako výzvu jak pro závodní jezdce za volantem cestovního vozu i30 N TCR, tak i pro sportovně založené řidiče modelu i30 N.

Konstrukce pro maximální výkony