Vyberte model vozu

Hyundai N

Vysoký výkon
pro závodní dráhu
i silnici

Řidiči zažijí vzrušení a emoce z našich expertních znalostí v motorsportu na vlastní kůži. Naše budoucí paleta modelů bude sestávat z vozů zaměřených na výkon, které jsou plné energie a připravené na závodní dráhu.

Pro nás je to jen začátek cesty, a ta cesta bude rychlá a vzrušující.

Albert Biermann, šéf výzkumu, vývoje a testování Hyundai Motor

Název N

Základem N je spojení mezi Namyangem a Nürburgringem. Namyang je srdcem výzkumného a vývojového centra Hyundai a rodištěm všech modelů Hyundai. Nürburgring ležící v německé vrchovině Eifel je nejnáročnější závodní dráhou na světě – tady se modely N do hloubky testují. Obě místa hrají zásadní roli ve vývoji a zdokonalování budoucích modelů N.

Název N
Logo N

Logo N

Rozmáchlé linie písmena N představují ostré zatáčky na závodní dráze, v nichž se neustále vystavuje zkoušce umění řidiče a jeho sladění s vozem. Logo vyjadřuje tuto dokonalou rovnováhu. Vášeň Hyundai pro N je patrná ze zakřivených linií výrazného písmena N, připomínajících překážky na závodní dráze.

Tři N-principy

Při vývoji, testování a zdokonalování modelů N se řídíme třemi zásadami, abychom vytvořili výkonné a vzrušující vozy budoucnosti.

Technologie motorsportu
1
Technologie motorsportu

Každý výkonný model N má kořeny v oblasti motorsportu, v níž Hyundai působí již od roku 2000. Hlavním cílem při technologickém vývoji v motorsportu je přímo, bezprostředně a hmatatelně přenášet pokyny řidiče na vůz.

Vyvážený výkon
2
Vyvážený výkon

Nekontrolovatelné zvýšení výkonu není naším cílem. Každý jednotlivý technický detail hraje rozhodující roli v pečlivě vykresleném celkovém obraze. N je v každém ohledu synonymem pro harmonicky vyvážený celek.

Zapálené nadšení
3
Zapálené nadšení

Absolutním vrcholem za volantem vysoce výkonného vozu je moment absolutního nadšení. Každý jednotlivý detail modelů N se snaží toto nadšení maximalizovat. Pocit zrychlení při výjezdu z tunelu, hrdost, s jakou se řidič pozoruje v odrazu v okně,  vědomí, že má i v ostré zatáčce plnou kontrolu... To jsou momenty, na kterých nám záleží nejvíc.

Hyundai N 2025 Vision-Gran Turismo

Hyundai N 2025 Vision-Gran Turismo

Koncept N 2025 Vision-Gran Turismo v sobě spojuje udržitelné technologie a revoluční design.

Je založen na prvním sériově vyráběném vodíkovém palivovém článku od Hyundai na světě. Celkový výkon motoru dosahuje neuvěřitelných 650 kW (884 PS). Prostřednictvím čtyř výkonných, nezávislých motorů v kolech se tato působivá síla přenáší na asfalt, což zajišťuje nekompromisní trakci a rychlé reakce. Vášniví fanoušci motorsportu si mohou předem obstarat virtuální náhled konceptu N 2025 Vision-Gran Turismo, který se exkluzivně vyskytuje v řadě videoher Gran Turismo pro Playstation.

Hyundai RM15

Hyundai RM15

Koncept Hyundai RM15 působivě ztělesňuje upřímnou oddanost Hyundai vozům s vysokým výkonem. RM15, založený na modelu Hyundai Veloster, je synonymem pro neustálý vývoj technologie Hyundai motorsport. RM15 je poháněn uprostřed uloženým motorem 300 PS 2,0 l  pohonem zadní nápravy.

Hyundai Motorsport

Hyundai Motorsport

Již třetí sezónu v mistrovství světa v rallye FIA 2016 a již počtvrté v 24hodinovém závodě ADAC Curych 2016 dokazujeme pomocí vozidel blízkých sériové výrobě, že nároky na kvalitu Hyundai se daří plnit i v těch nejnáročnějších podmínkách. Piloti rallye Hyundai vybojovali vítězství již ve dvou sezónách a získali druhé místo při hodnocení týmů. Na severní smyčce Nürburgringu oslavil Hyundai Motorsport tento rok již třetí titul za sebou ve třídě SP2T.

Legendární 24hodinový závod „zeleným peklem“ byl v letošním roce také vítanou zkouškou pro nový vysoce výkonný motor budoucích modelů Hyundai N. Vývojový prototyp Hyundai i30 2.0 Turbo nasazený v závodě zvládl tuto vrcholnou výzvu s bravurou.

Motorsport na dosah ruky

Zde najdete bližší informace o současném působení Hyundai v motorsportu.

HMSG na Facebooku Více videí
Motorsport na dosah ruky

Blízko aktuálnímu dění

WRC 2017 přináší změny v regulích. Hyundai pojede s novým speciálem

WRC 2017 přináší změny v regulích. Hyundai pojede s novým speciálem

Tým Hyundai Motorsport vstoupí do sezóny FIA World Rally (WRC) 2017 se zbrusu novým Hyundai i20 Coupe WRC. Vůz, který splňuje veškeré nové technické předpisy WRC, byl slavnostně předveden během tiskové konference na Autodromo Nazionale Monza...

Zjistit více
Tým Hyundai uzavřel sestavu pro příští sezónu WRC

Tým Hyundai uzavřel sestavu pro příští sezónu WRC

Hyundai Motorsport oznámil složení týmu pro příští sezónu World Rally Championship (WRC). Posledním krokem byl podpis Thierry Neuvilla, který s týmem podepsal kontrakt na další dva roky. Belgičan Neuville pojede za tým Hyundai Motorsport v sezónách 2017 a 2018 opět se svým spolujezdcem... 

Zjistit více
Neuville potvrdil v Austrálii druhé místo v šampionátu WRC

Neuville potvrdil v Austrálii druhé místo v šampionátu WRC

Hyundai Motorsport veze z australské rallye další umístění na stupních vítězů. Thierry Neuville dojel po dramatickém finále na třetím místě a zajistil si tak se ziskem 160 bodů celkovou druhou pozici v letošním ročníku...

Zjistit více
Menu